Dizi: Elementary - Fragman

Elementary (2012)
Değerlendirme:  7.9
Gizem, Dram, Suç
Amerika Birleşik Devletleri
60 min.
New York Polis Departmanı’nın çözülmesi imkansız davaları çözmesine yardım eden ikilinin günümüze uyarlanmış versiyonu ELEMENTARY’de Sherlock Holmes’u Jonny Lee Miller, Dr. Joan Watson’ı ise Lucy Liu canlandırıyor. Londra’da itibarını yitirdikten sonra rehabilitasyondan kaçan Sherlock zengin babasının en kötü kabusuyla –ciddi bir arkadaş olan Dr. Watson ile- yaşamaya zorladığı Manhattan’a geliyor. Üç yıl önce bir hastasını ve lisansını kaybedene dek başarılı bir cerrah olan Watson yeni işini insanlara yardım edebileceği ve cezasını ödeyebileceği bir fırsat olarak görmektedir. Ancak, huzursuz Sherlock eski müşterileri gibi değildir. Sherlock Watson’a bir bağımlılık uzmanı olarak üzerinde uyguladığı çalışmalarının hiçbirinin kendisine uygun olmadığını ve kendi rehabilitasyon sonrası rejimini bulduğunu söyler: New York City’de polis danışmanı olarak çalışmak. Watson’ın huysuz Sherlock’a yeni işinde eşlik etmekten başka çaresi yoktur. Sherlock da Watson’ın tıbbi geçmişinden yararlanabileceğini düşünür. Watson da aslında araştırmacı bir yönünün de olduğunu keşfeder. Sherlock’un polis dostu Yüzbaşı Tobias “Toby” Gregson (Aidan Quinn) Scotland Yard’daki deneyimlerinden Sherlock’un davaları kapatmakta usta olduğunu bilmektedir, bu nedenle onu takımın bir parçası olarak karşılar. Artık New York sokaklarında davaları çözmek için özgürce koşuşturan yaramaz Sherlock’un onu dizginleyecek birisine ihtiyacı olduğu açıktır. Bu iş de Watson’a düşmektedir.
Dizi Elementary. Tarz: üzgün, ciddi, endişeli, geveze, garip ve esprili. Tür: Gizem, Dram ve Suç. Hikaye: becerikli, özel dedektif, ortaklar, beyin, dahi, geleneksel olmayan yöntem, kadın partner, zeka, yetenekli, bilmeceler ve ipuçları, soruşturma ve sherlock holmes. Ülke: Amerika Birleşik Devletleri.

Türkçe fragmanı izle

Konuya göre diğer film fragmanları

Film fragmanlarını izlemenizi tavsiye ederiz: Monk (2002), The Blacklist (2013), Doktor House (2004), Sherlock (2010), The Mentalist (2008), Castle (2009), White Collar (2009), Suits (2011), The Good Doctor (2017), Psych (2006), Criminal Minds (2005), Agatha Christie's Poirot (1989), Melekler ve Şeytanlar (2009), Sihirbazlar Çetesi (2013), Sherlock Holmes (2009), Breaking Bad (2008), Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi (2015), Rick ve Morty (2013), Banshee (2013), Columbo (1971).