Dizi: House of Cards - Fragman

House of Cards (2013)
Değerlendirme:  8.7
Dram
Amerika Birleşik Devletleri
51 min.
90’lı yıllarda, politikacı yazar Michael Dobbs tarafından yazılan aynı adlı kitaptan esinlenen ve BBC’ye mini dizi olarak uyarlanan “House of Cards”, şimdi Amerikalı yapımcılar tarafından bir kez daha, üstelik muhteşem bir kadro eşliğinde televizyona aktarıldı. Son yıllarda “The Curious Case of Benjamin Button” ve “Social Network” filmleriyle ses getiren David Fincher tarafından yapımcılığı ve yönetmenliği üstlenen dizinin başrollerinde, Fincher’ın filmlerinde de rol alan iki ünlü yıldız yer alıyor. “Seven” filminde birlikte çalıştığı Kevin Spacey ve “The Girl with the Dragon Tattoo” filminde rol alan Robin Wright. “House of Cards” Washington’da hırslı bir politikacının zirveye tırmanışını anlatıyor. Kevin Spacey tarafından canlandırılan Francis Underwood yıllarını Beyaz Saray koridorlarında geçirdikten sonra, artık başkanlık seçimlerine adaylığını koyması gerektiğini düşünüyor. Ne de olsa bunca zaman o koridorlarda gördüğü tüm üst düzey bürokratlar ile ilgili her türlü bilgiye sahip. Kimi hangi dosyayla tehdit edeceğini biliyor. Bu gözü kara politikacının Robin Wright tarafından canlandırılan eşi Claire’in de ondan aşağı kalır yanı yok. Francis Underwood’un başkanlık koltuğuna ilerlemek için adeta iskambil kağıtlarından bir ev gibi itinayla inşa ettiği stratejisini ilgiyle takip edeceksiniz.
Dizi House of Cards. Tarz: gergin, büyüleyici, alaycı, siyasi, zeki ve ciddi. Tür: Dram. Hikaye: dördüncü duvarı kırmak, kör hırs, gazetecilik, lobici, strateji, entrika, devlet işleri, hile, siyasi yolsuzluk, manipülasyonlar, siyaset ve siyasi entrika. Ülke: Amerika Birleşik Devletleri.

Türkçe fragmanı izle

Konuya göre diğer film fragmanları

Film fragmanlarını izlemenizi tavsiye ederiz: Taht Oyunları (2011), The Blacklist (2013), The Batman (2022), Muhteşem Yüzyıl (2011), Zirveye Giden Yol (2011), Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları (2022), Breaking Bad (2008), Keskin Kasketliler (2013), Spartaküs: Kan ve kum (2010), The Princess (2022), Reign (2013), Başkanın Bütün Adamları (1976), Sihirbazlar Çetesi (2013), Başlangıç (2010), Suits (2011), The Good Doctor (2017), Frost/Nixon (2008), The Last Ship (2014), The Tudors (2007), Büyük Soygun (2017).