Dizi: Smallville - Fragman

Smallville (2001)
Değerlendirme:  7.5
Bilimkurgu, Dram, Macera, Aksiyon
Kanada, Amerika Birleşik Devletleri
60 min.
Her Efsanenin Bir Başlangıcı Vardır... Smallville, DC Comics’in popüler çizgi roman kahramanı Superman’in gençlik yıllarını temel alan bir bilimkurgu dizisi. Dizinin olay örgüsü genç Clark Kent’in Superman olmadan önce, Smallville’de geçen maceraları üstüne kurulu. Geleceğin büyük kahramanı Clark Kent bir yandan gençliğin getirdiği ilk aşk, okul ve dersler, gelecek kaygısı gibi her gencin sahip olduğu sorunlarla uğraşırken diğer yandan da ortaya çıkan süper güçlerini kontrol etmek, dünya dışı kökenlerini öğrenmek ve kahraman olma yolundaki kaderini keşfetmek zorundadır. Ayrıca dizi Clark Kent’in kahramanlığa olan yolcuğunun yanı sıra Lex Luthor'un kötülüğe olan yolculuğunu da yansıtmaktadır. Yakın dost olarak sunulan iki karakterin farklı kaderlerinin onları nasıl iki büyük düşman haline getirdiği dizinin temel konularından biri. Kansas'ın Smallville kasabasında gerçekleşen ve dizinin ilk bölümünün giriş sahnesi olan 1989'daki meteor yağmurunda, Clark'la beraber dünyaya gelen ve Kripton gezegeninin parçalarını içeren meteor taşları (Kriptonit) bazı kasaba sakinlerinin mutasyona uğramasına ve insanüstü güçler edinmesine sebep olur. Bunun yanında LuthorCorp'un meteor taşlarıyla yaptığı deneylerle de ortaya bir çok mutant çıkar. Dizide Clark'ın bunların arasındaki kötü mutantlara karşı olan mücadelesi önemli bir yer tutuyor.
Dizi Smallville. Tarz: ciddi, nostaljik, büyüleyici, heyecan verici, eğlenceli ve endişeli. Tür: Dram, Macera ve Aksiyon. Hikaye: Tehlike, Genç aşkı, insanüstü hız, kötülüğe karşı iyi, Süper güçlü, çift ​​hayat, insanüstü güçler, dostluk, Gizli kimlik, süper güçler, süpermen karakteri ve süper kahraman. Ülke: Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri.

Türkçe fragmanı izle

Konuya göre diğer film fragmanları

Film fragmanlarını izlemenizi tavsiye ederiz: The Flash (2014), Black Adam (2022), Black Panther: Yaşasın Wakanda (2022), Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok (2021), Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2018), Stranger Things (2016), Demon Slayer: Mugen Treni (2020), Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi (2015), Elite (2018), Batman Başlıyor (2005), İnanılmaz Aile (2004), Vampir Günlükleri (2009), Lucifer (2016), The Boys (2019), Aquaman (2018), Supergirl (2015), Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001), Zack Snyder‘ın Adalet Birliği (2021), İnanılmaz Örümcek Adam (2012), DC Süper Evciller Takımı (2022).