Dizi: Tetikçi - Fragman

Tetikçi (2016)
Shooter
Değerlendirme:  7.5
Dram, Aksiyon
Amerika Birleşik Devletleri
60 min.
Pulitzer ödüllü Amerikalı romancı Stephen Hunter'in 1993 yılında yazdığı 'Point of Impact' isimli gerilim romanından uyarlanan 'Shooter' USA Network'un yaklaşan aksiyon, drama dizilerinden biridir. Kitabın 2007 yılında yapımcılığını Lorenzo di Bonaventura'ın üstlendiği, başrollerini Mark Wahlberg ve Danny Glover'ın paylaştığı bir de sinema filmi çekilmiştir. Yönetmenliğini Antoine Fuqua'nın yaptığı filmin senaryosu Jonathan Lemkin tarafından yazılmıştır. 61.000.000$ bütçe ile çekilen film 95.700.000$ gişe hasılatı yapmıştır. Dizi "The Shield" ve "Lax" dizilerine yaptığı çalışmalar ile tanınan John Hlavin tarafından oluşturulmuş ve senaryosu geliştirilmiştir. Yönetmen koltuğunda ise İngiliz sinema yönetmeni Simon Cellan Jones (Boardwalk Empire, Jessica Jones) oturmaktadır. "Boardwalk Empire", "Entourage" ve "How to Make It in America" gibi dizilerin yapımcısı Mark Wahlberg ise dizinin yapımcısı pozisyonuna sahip. Üretimi ise Paramount Television ve Universal Cable Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır. Oyuncu kadrosundaki öne çıkan isimler Ryan Phillippe (Secrets and Lies, Damages), Emily Rios (Breaking Bad, The Bridge, True Detective), Omar Epps (House), Tembi Locke (The Mentalist, Castle, Bones), Shantel VanSanten (The Flash, The Messengers), David Marciano (Homeland, The Shield) ve Eddie McClintock (Warehouse 13) olarak sıralanmaktadır. Dizi, Vietnam Savaşı'nda keskin nişancı olarak görev almış Bob Lee Swagger/Bob 'the Nailer' (Ryan Phillippe) etrafında döner. (Bu karakter gerçek hayatta ABD Deniz Piyadeleri'nde sniper olarak görev almış, Vietnam Savaşı'nda uzun mesafede yaptığı atışlarla ün yaparak efsane olmuş Carlos Hathcock'u yansıtmaktadır.) Geçmişini geride bırakmak isteyen Bob uzun süredir küçük bir kasabada inzivaya çekilmiştir. Ondan son bir görev için işine geri dönmesi istenmektedir. Ancak bu yeni görevinde ABD Başkanı'na yönelik bir suikast komplosu tuzağına düştüğünü farketmesi uzun sürmez. Onun amacı artık bu sır perdesini aralamak ve başkanı her türlü suikast girişimine karşı korumaktır.
Dizi Tetikçi. Tarz: belirsizlik, heyecan verici, gergin ve büyüleyici. Tür: Dram ve Aksiyon. Hikaye: cinayet, aranan adam, aranan, FBI, aile, ajan, ihanet, komplo, filme dayalı, asker, suikast ve Keskin nisanci. Ülke: Amerika Birleşik Devletleri.

Türkçe fragmanı izle

Konuya göre diğer film fragmanları

Film fragmanlarını izlemenizi tavsiye ederiz: The Blacklist (2013), Ad Astra (2019), Tetikçi (2007), Gizli Dosyalar (1993), Keskin Nişancı (2014), Bones (2005), Durdulamaz Güç (2020), Aslan Kral (1994), Game of Thrones (2011), John Wick: Chapter 3 – Parabellum (2019), Alita: Savaş Meleği (2019), Jack Ryan (2018), Kaçak (2012), Lucifer (2015), Ejderhalar: Berk'in Binicileri (2012), Charlie'nin Çikolata Fabrikası (2005), Müthiş Dadı (1993), Pretty Little Liars (2010), Karlar Ülkesi (2013), Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001).