Dizi: Empire - Fragman

Empire (2015)
Değerlendirme:  7.4
Müzik, Dram
Amerika Birleşik Devletleri
42 min.
Amerikan müzik endüstrisinin önde gelen yapımcı ve sanatçılarından Lucious Lyon, ALS hastalığı sebebiyle ölümünün yaklaştığını öğrenir ve sıfırdan yarattığı şirketi Empire'ın kaderini teslim etmek üzere üç oğlunu rekabete yöneltir. Lucious'un 17 yıllık esaretten henüz kurtulan eski eşi Cookie, oğullarını kullanarak bu çatışmanın asıl galibi olmak ister. Lucious tüm ipleri elinde tutmaktadır; ta ki Cookie'nin kuzenini kendisine şantaj yaptığı için öldürmesi, "imparator"un başını derde sokana kadar... Empire aslen Shakespeare'in Kral Lear eseri üzerine inşa edilmiş bir hikaye örgüsüne sahip. Müzikal drama olarak işlenen öykü, Amerikan HipHop kültüründeki kitsch tonlarla kontrast oluşturduğu için ortaya biraz dağınık fakat dikkat çekici bir sonuç çıkmış. Üstelik dizinin müzikal yönü; Madonna, Destiny's Child, Justin Timberlake, Jay-Z ve daha pek çok ünlü sanatçı için hitler besteleyen Timbaland'a emanet edildiği için, taş gibi bir soundtrack'e sahip. Yapım; Altın Küre'den AFI'e kadar pek çok mecrada, "En İyi TV Dizisi" başlıkları da dahil olmak üzere 50'den fazla ödüle aday gösterildi. Terrence Howard'ın diri performansı ve Taraji P. Henson'ın Altın Küre ile taçlandırarak çizdiği sıradışı karakteri diziyi sürüklerken; Alicia Keys, Xzibit, Snoop Dogg, Jason DeRulo, Pitbull, Courtney Love, Cuba Gooding Jr. ve Marisa Tomei gibi konuklar da bölümleri renklendiriyor.
Dizi Empire. Tarz: tuhaf sinema, belirsizlik, büyüleyici, ciddi ve gerçekçi. Tür: Müzik ve Dram. Hikaye: eşcinsel oğul, afrikalı amerikalı aile, hırs, aile ilişkileri, Kardeş rekabeti, CEO, müzisyenin hayatı, kapı tokmağı, hip hop, sanatçılar ve showbiz, müzik işi ve müzik. Ülke: Amerika Birleşik Devletleri.

Türkçe fragmanı izle

Konuya göre diğer film fragmanları

Film fragmanlarını izlemenizi tavsiye ederiz: 8 Mil (2002), N.W.A’in Öyküsü (2015), Elvis (2022), Better Call Saul (2015), Taht Oyunları (2011), Cuma (1995), Jurassic World 3 : Hakimiyet (2022), Elvis (1979), Malcolm in the Middle (2000), Whiplash (2014), Keskin Kasketliler (2013), Top Gun: Maverick (2022), Enkanto: Sihirli Dünya (2021), Artık Çocuk Değiller (1991), Amadeus (1984), Bohemian Rhapsody (2018), Mükemmel Uyum (2012), Terminatör 2: Mahşer Günü (1991), Exodus: Tanrılar ve Krallar (2014), Sadece Bir Baba Var (2019).